Jin Soo-Kwon


Jin Soo-Kwon-postać fikcyjna, jeden z bohaterów serialu „Zagubieni”. Koreańczyk, mąż Sun. Przed katastrofą samolotu pracował dla ojca swojej żony.

Sezon pierwszy

Jin wydaje się być niesympatyczną postacią. Jest bardzo zazdrosny o swoją żonę, Sun. Niestety nie potrafi porozumieć się z innymi, przez barierę językową. Jego pierwszym wrogiem staje się Michael, którego Sun poznała jako pierwszego i nawiązała z nim kontakt. Rozbitkowie są świadkami licznych scen awantur, które wszczyna Koreańczyk. Równie często obrażał się na resztę, a nawet na swoją żonę, gdy np. okazało się, że zna angielski. Wtedy postanawia zmienić stosunek do towarzyszy, w szczególności do Michaela. Pomaga mu w budowie tratwy, którą wypływa razem z Michaelem, Waltem i Sawyerem, wcześniej godząc się z Sun.

Sezon drugi

Jin wraz z Michaelem i Sawyerem dostaje się na drugą część wyspy. To właśnie tam ma miejsce pierwsza konfrontacja z rozbitkami z tylnej części samolotu. W odcinku finałowym drugiej serii wyrusza z Sayidem i żoną Sun łódką na drugą stronę wyspy.

Sezon trzeci

W retrospekcji Sun i Jina dowiadujemy się o zdradzie Sun z pewnym bogatym przedsiębiorcą, w pewnym momencie do apartamentu tego mężczyzny wchodzi ojciec Sun wraz ze swoją świtą, nie okazuje zdenerwowania. Później ojciec Sun spotyka się z Jinem i poleca mu zabicie kochanka żony. Jin przychodzi do biznesmena i zaczyna go bić, tamten prosi żeby Jin się opamiętał. Jin odchodzi zostawiając pobitego (lekko) faceta. Na dworze gdy Jin wsiada do swego auta na maskę spada ów biznesmen, który nie mógł znieść takiej hańby.

Sezon czwarty

We flashworwardzie Sun Kwon widzowie dowiadują się o śmierci Jina, zostaje on pochowany w Korei.Jak się później okazuje Jin w finałowym odcinku tego sezonu ginie prawdopodobnie w wybuchu frachtowca wraz z Michealem.

Sezon piąty

Jin przeżył wybuch , a jego samego dryfującego po wodzie odnalazła ekipa Danielle Ruosseu(podróż w czasie).

źródło: Wikipedia