LOST nominowane do Saturn Awards!

Ogłoszono nominacje do Saturn Awards – nagród przyznawanych najlepszym produkcjom z gatunku s-f/fantasy/horror. „Zagubieni” zostali nominowani w kategorii „najlepszy serial sieci telewizyjnej”.

Nie zabrakło również nominacji dla aktorów. W kategorii „najlepszy aktor” nominowany został Matthew Fox, Michael Emerson lub Terry O’Quinn ma szansę zostać wybrani „najlepszym aktorem drugoplanowym”, zaś John Terry może otrzymać statuetkę za „najlepszy występ gościnny”

Pełna lista nominacji w rozwinięciu newsa.

Best Network Series – najlepszy serial sieci telewizyjnej

Fringe (Fox)

Lost (ABC)

Smallville (CW)

Supernatural (CW)

V (ABC)

The Vampire Diaries (CW)

Best Syndicated/Cable Television Series – najlepszy serial (syndykacja lub stacja kablowa)

Breaking Bad (AMC)

The Closer (TNT)

Dexter (Showtime)

Eureka (SyFy)

Leverage (TNT)

Spartacus: Blood and Sand (Starz)

True Blood (HBO)

Best Television Presentation

Doctor Who: A Christmas Carol (BBC America)

Kung Fu Panda Holiday Special (NBC)

The Pillars of the Earth (Starz)

Sherlock (PBS)

Spartacus: Gods of the Arena (Starz)

The Walking Dead (AMC)

Best Actor in Television – najlepszy aktor

Bryan Cranston (Breaking Bad) (AMC)

Matthew Fox (Lost) (ABC)

Michael C. Hall (Dexter) (Showtime)

Timothy Hutton (Leverage) (TNT)

Andrew Lincoln (The Walking Dead) (AMC)

Stephen Moyer (True Blood) (HBO)

Best Actress in Television – najlepsza aktorka

Sarah Wayne Callies (The Walking Dead) (AMC)

Erica Durance (Smallville) (CW)

Elizabeth Mitchell (V) (ABC)

Anna Paquin (True Blood) (HBO)

Kyra Sedgwick (The Closer) (TNT)

Anna Torv (Fringe) (Fox)

Best Supporting Actor in Television – najlepszy aktor drugoplanowy

Michael Emerson (Lost) (ABC)

John Noble (Fringe) (Fox)

Dean Norris (Breaking Bad) (AMC)

Terry O’Quinn (Lost) (ABC)

Aaron Paul (Breaking Bad) (AMC)

Lance Reddick (Fringe) (Fox)

Steven Yeun (The Walking Dead) (AMC)

Best Supporting Actress in Television – najlepsza aktorka drugoplanowa

Morena Baccarin (V) (ABC)

Gina Bellman (Leverage) (TNT)

Jennifer Carpenter (Dexter) (Showtime)

Laurie Holden (The Walking Dead) (AMC)

Lucy Lawless (Spartacus: Blood and Sand) (Starz)

Beth Riesgraf (Leverage) (TNT)

Best Guest Starring Role in Television – najlepszy występ gościnny

Richard Dreyfuss (Weeds) (Showtime)

Noah Emmerich (The Walking Dead) (AMC)

Giancarlo Esposito (Breaking Bad) (AMC)

Joe Manganiello (True Blood) (HBO)

John Terry (Lost) (ABC)

Seth Gabel (Fringe) (Fox)