Michael Emerson: „Nigdy więcej Pana Nieprzyjemnego”

Czarny charakter z LOST jest gotowy na zupełnie inną rolę … Wywiad w dalszej części newsa .

________________________________________________________________________________________

To może być trochę dziwne dla niektórych fanów „LOST”, którzy pojawili się tego tygodnia, by zobaczyć Symfonię w Honolulu „The Story of Babar”. Dziwne, ponieważ narrator kultowej opowieści dla dzieci to nikt inny, jak Michael Emerson, bardziej znany fanom jako przerażający i nikczemny  Benjamin Linus, postać z popularnego serialu tv. Linus przenigdy nie podjąłby próby narracji do opowieści takiej, jak ta …
Dla Emersona ekstremalnie atrakcyjnej osoby, to idealnie połączenie.

Poniżej znajduje się wywiad z Michaelem :

Jaki jest związek między Tobą, a Symfonią w Honolulu?

Nie jestem ani muzykiem, ani piosenkarzem – Należę do utalentowanych inaczej, to inni robią muzykę za mnie .To będzie mój pierwszy epizod związany z Symfonią … Wstęp – został stworzony przez Kristina Jacksona, który jest publicystą zarówno w Symfonii jak i w „LOST”.

W kwietniu dałeś nam możliwość zajrzenia co jest w Twoim iPodzie  — Arcade Fire, CocoRosie, Cat Power, M.I.A., Be Good Tanyas, Mike Errico, Las Ondas Marteles, Ambient Groove, Radiohead, and Boubacar Traore… byli pierwszymi 10 wykonawcami, którzy się tam pojawili … Epatują raczej muzyką elektroniczną . Jaki jest Twój ulubiony rodzaj, gdzie się podziała muzyka klasyczna, czy w ogóle pasuje ?

Oh, Mam ich bardzo wiele, ale podejrzewam, że odpowiadają większości niejakich hipnotyzujących rytmów –  Bossa Nova zawsze mi to dawał, flamenko i fuga … Gregoriańskie pieśni i raga – Uwielbiam zmysły nie z tego świata  i gorzko-słodkie dźwięki. Interesują mnie obrzeża muzyki klasycznej, bardziej niż centrum Symfonii – Lubię wczesną i renesansową muzykę, śpiew,organy i żyjących w przeszłości kompozytorów takich, jak Arvo Part. Boję się, że jetem troszkę odporny na wielkie romantyczne kanony z XIX wieku.

Postać Linusa, którą grasz  jest bardzo przekonywująca (stąd też wygrana Emmy), jednak kiedy „LOST” dobiegnie końca,
jak myślisz, czy ta rola wpłynie znacząco na Twoje przyszłe wcielenie? Martwisz się o bycie zaszufladkowanym ?

Jedną z odpowiedzialności, które na siebie przyjąłem występując w „LOST”, było podejmowanie decyzji o kolejnych nowych rolach i barwie postaci w moim zawodzie. Mimo, iż nie ma nic złego w byciu czarnym bohaterem, który cieszy się wielką popularnością, zacząłem myśleć, że chciałabym zmienić tempo, kroki i sposobność, by pochłonąć widownię czymś kompletnie innym. Jeśli się poczuję zbyt zaszufladkowany przez Hollywood, wtedy powrócę na deski teatru.

„LOST” staje się coraz bardziej fascynujący, ponieważ w obecnej chwili dostajemy  tylko małe kawałeczki dotyczące fabuły. Mnożą się tysiące pytań i teorii … Czy fani dostaną jakieś odpowiedzi, czy pozostaną w oczekiwaniu do końca 6 sezonu ?

Myślę (mam nadzieję), że wiele pytań zostanie rozwiązanych na samym końcu serii, jednak znacznie celniej, byłoby pozostawić niektóre tajemnice bez odpowiedzi . Bardziej mnie intryguje nieprzewidywalny koniec, moment zaskoczenia  z nowym kontekstem – nowym punktem spojrzenia – więc będziemy musieli się cofnąć, by przemyśleć to, co już zobaczyliśmy. Co więcej, nie widzę innego możliwego zakończenia poza smutkiem …

Kiedy ostatnio przyjmowałeś nagrodę Emmy, jako wybitny aktor drugoplanowy, podsumowałeś swój komentarz słowami „mahalo nui loa”. Jak Ci się żyje i pracuje na Hawajach ?

Najlepszą częścią mojej pracy na Hawajach było odkrywanie nieznanej mi obyczajowości ….
To nie tylko przyjemność w podziwianiu przepięknych krajobrazów, ale również sposobność, by wchłonąć w bezkres subtelności hawajskiego myślenia i mowy, tworzyć muzykę i udzielać się towarzysko ….

Jakie są Twoje ulubione miejsca na wyspie?

Na wyspie wszędzie są świetne miejsca … W Honolulu mam swoje własne ulubione – miasto Sasabune, Nobu i Waikiki – na zjedzenie czegoś, także podoba mi się Lewers Lounge i górna część The Dragon, gdzie można posłuchać muzyki. Jestem z miasta – z Nowego Jorku i zachwyca mnie tu ta energia, która promienieje. Akademia Sztuki umiejscowiona w Honolulu jest jednym z moich ulubionych muzeów na całej planecie .

Ben Linus jest jedną z najbardziej skomplikowanych i nieczytelnych postaci w show… Możesz nam powiedzieć coś, co mogło by nam pomóc bardziej zrozumieć jego motywy, co nim kieruje ? Czy jest on jeszcze tym złym gościem ? Zdaje się, że postać cały czas ewoluuje?

Benjamin Linus to człowiek zmuszony do bycia dorosłym przed czasem. Miał misję życia,lub śmierci i zero czasu odpoczynek. Mimo jego bezwzględności i manipulowania, myślę, że może okazać się bohaterem. Nigdy nie wiedziałem gdzie była umiejscowiona moja postać – to tylko część zabawy, grania jakiegoś fragmentu….

ABC właśnie wypuściło nową produkcję „Flash Forward”. Zdaje się, że jest tam kilka postaci z „LOST”. Kiedy wszystko zostanie wypowiedziane i zrobione, jaki wpływ będzie miał „LOST” na telewizję?

„LOST” – dla mnie ma znaczny wpływ na współczesna telewizję. Jak będzie to osądzone w przyszłości – trudno powiedzieć . Z całą pewnością „LOST” sugeruje, że jest globalna liczba zainteresowanych w tej alegorycznej tajemniczości  w wymiarach science-fiction.

Czy będą jakieś *spin – offy związane z produkcją „LOST”, chciałbyś aby była to dalsza kontynuacja z udziałem Linusa ?

Słyszałem, jak scenarzyści mówili, że jest to definitywny koniec „LOST”.
Jeśli końcowy rezultat serialu będzie taki, jak tego oczekuję, będę szczęśliwy mogąc zostawić Benjamina w spokoju …(tak wiele ról, tak mało czasu!)

Powiedz nam o Michaelu Emersonie przed serialem i jak on wpłynął na jego karierę ?

Michael Emerson przed serialem był szanowanym aktorem teatralnym z Nowego Yorku, który
w jakiś sposób wygrał Emmy, choć nie posiadał zbyt wiele telewizyjnego doświadczenia.
Teraz jest bardziej zauważalny (wyrazisty ?) jak nigdy przedtem nie śmiał marzyć, godny pozazdroszczenia, ale niepewnie i podejrzanie patrzy na następną rolę, którą będzie wybierał.

Co dalej z Michaelem ? Zawodowo – rozglądasz się za filmami, kolejny serial w tv, czy może scena teatralna ? Osobiście – czy planujesz zakręcić się w pobliżu Hawajów?

Kiedy „Lost” się skończy, rozpocznę swoje życie od nowa na stałym lądzie … Będę się zajmował wszelkimi formami pracy. Fajnie byłoby zrobić połączenie  krótkookresowych projektów. Czasami chcę wrócić na deski teatru , brakuje mi tego bardzo często, ale nie chcę wypaść z wprawy, stracić swojego telewizyjnego drygu …

Chciałbyś coś jeszcze dodać ?
Nigdy nie zapomnę czasu spędzonego na Hawajach — życie jest takie nieoczekiwane, zaskakuje nas … i Hawaje były właśnie czymś takim.

* Spin – off : Odłamek popularnego serialu, lub czasem filmu, opowiadający np. o postaciach drugoplanowych. Przykładem może być serial „The Lone Gunmen” o drugoplanowych postaciach kultowego „The X Files” , lub „Chirurdzy” – „Prywatna praktyka”.

tłumaczenie : BenLinus

źródło : DarkUFO

SKOMENTUJ NEWSA!TUTAJ