O rozbitkach słów kilka

 5 sezon zbliża się wielkimi krokami. Warto by było podsumować ostatnie losy bohaterów oraz zadać sobie pytanie co dalej z nimi będzie?

Jack Shephard

Po raz ostatni można go było zobaczyć w domu pogrzebowym. Jego towarzyszem był Ben. Razem spoglądali na trumnę, w której spoczywało ciało John’a Locke’a.

Co dalej: Prawdopodobnie jego najważniejsze zadanie będzie dotyczyło zebrania całej „Oceanic Six” i powrotu na wyspę.

 Kate Austen

Ostatnio była na procesie, na którym została uniewinniona. Obecnie zajmuje się Aaron’em w Los Angeles.

Co dalej: Życie Kate komplikuje pewien prawnik, który pewnego dnia przychodzi do niej i oznajmia, że potrzebne będą badania DNA by sprawdzić czy Kate jest biologiczną matką dziecka. To zmusza ją do ponownej ucieczki a co za tym idzie – powrotu na wyspę. Jak mówi odtwórczyni roli Kate – Evangeline Lilly – „Fani będą musieli wytrzymać 8 odcinków, gdyż po tym, jak wrócimy na wyspę, forma serialu zostanie przebudowana. Czasem to będzie denerwujące.” Na pytanie, kogo Kate wybierze, czy Jack’a czy Sawyer’a odpowiada: „Sądzę, że nieuchronną częścią jej odkupienia jest ostateczny wybór jednego mężczyzny.”

Sayid Jarrah

Po ucieczce na ląd pracuje jako zabójca dla Ben’a. Zabija człowieka, by wydostać Hurley’a ze szpitala.

Co dalej: Jak mówi odtwórca roli Sayid’a – Naveen Andrews: „Będzie wyjaśnione, skąd się bierze podejrzliwość Sayid’a względem Ben’a. Pojawi się odcinek, który wiele wyjaśni”.

Sun Kwon

Ostatnio widziała swojego męża, Jin’a, jak wybucha razem z frachtowcem. Rok później widzimy jej spotkanie z Charles’em Widmore’m.

Co dalej: Oczywiście planuje zemstę za śmierć męża. Na pytanie, czy nie ma żadnej szansy na ponowne spotkanie ze zmarłym Jin’em, aktorka Yunjin Kim odpowiada: „Zależy w jakiej formie.. i w jakim czasie.”

James ‚Sawyer’ Ford

Ostatnio stracił lub porzucił wszystko co kochał. Uratował Kate, przez co czuje się w pewien sposób uzdrowiony.

Co dalej: Będzie starał się pojąć co dzieje się na wyspie i powstrzymać to.