Sezon 5 tuż tuż.. :-)

W prasie pojawiają się coraz to nowsze wywiady z twórcami serialu. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych odpowiedzi z wywiadu dla Chicago Tribune:

 Sprawienie, że wszyscy fani tego serialu będą zadowoleni to chyba nie lada wyzwanie. Większość z nich jest zainteresowana głównie Inicjatywą Dharma a reszta osób relacjami między bohaterami. Wyważenie serialu musi sprawiać nie lada trudność. Jak będzie w tym sezonie?

Carlton Cuse: Sprawa jest na tyle skomplikowana, że nigdy nie będziemy w stanie dogodzić wszystkim widzom. Nasze „danie” dla jednych będzie za zimne a dla innych za gorące. By zadowolić jak największą ilość fanów, zdecydowaliśmy się zaserwować identyczną dawkę mitologii Inicjatywy Dharma jak i relacji między bohaterami. Zatem wszystkie grupy powinny być zadowolone. Nowy sezon przyniesie wiele informacji na temat czasu w „Lost”. Fani postaci będą mogli w pierwszym odcinku podziwiać Sawyer’a, który biega bez koszulki. W tym sezonie jego postać będzie integralną częścią całej historii.

Damon Lindelof: Powszechnie wiadomym jest, że każdy fan serialu ogląda go z jakiejś konkretnej przyczyny. Nie tylko fani serialu są w takiej sytuacji. Osoby uczestniczące w jego produkcji także są podzielone. Dla jednych ciekawsze są zagadki i niedomówienia a dla drugich relacje między bohaterami.

Największym pytaniem 5 sezonu jest powód, dla którego „Oceanic Six” muszą wrócić na wyspę. Dlaczego jest to tak ważne?

DL: Odpowiedzi na wiele pytań będzie można znaleźć w najnowszym sezonie. Jednak dlaczego to CI ludzie, TO miejsce, TEN czas i TEN samolot, dowiemy się dopiero w szóstym sezonie.

Kiedy dowiemy się czegoś na temat „złych rzeczy”, które miały miejsce na wyspie po odejściu „Oceanic Six”?

CC: Część odpowiedzi poznamy w tym, a część w następnym sezonie. Jednakże prawda jest taka, że przeniesienie przez Ben’a wyspy poniosło za sobą wiele konsekwencji.

W finale 4-tego sezonu dowiadujemy się, że Ben po przeniesieniu wyspy nie będzie mógł na nią wrócić. Tak samo będzie z „Oceanic Six”? Jeśli wrócą na wyspę, to już nigdy nie będą mogli jej opuścić?

DL: Jest to niezwykle interesująca kwestia. Ben powiedział, że każdy kto przeniesie wyspę, nie może już na nią wrócić. Nasuwa się jednak pytanie czy jest to prawo czy zasada? Jeżeli to tylko zasada, to Ben być może powróci na wyspę ale poniesię jakieś konsekwencje swego czynu. Będzie to jedna z wielu zagadek tego sezonu. Zobaczymy czy uda mu się powrócić.

Wydaje się, że cała piąta seria będzie się skupiać na powrocie „Oceanic Six”. Kiedy to nastąpi?

CC: Nie możemy zdradzić dokładnej daty powrotu bohaterów. Powiem tylko, że wiemy, iż publiczność byłaby sfrustrowana musząc czekać na ich powrót do końca sezonu. Prędkość narracji zaskoczy niejednego.

Czy prawdą jest, że toczy się walka między Ben’em a Charles’em Widmore’m o kontrolę nad wyspą?

DL: Jak wszyscy wiedzą, Ben’a i Charles’a dzieli konflikt. Ben „przesunął” wyspę a co za tym idzie, odsunął ją od wpłwów biznesmena. Nieznana jest jednak przeszłość obu mężczyzn ani łączące ich relacje. Jednak po jakiej stronie stoją rozbitkowie? Są z którymś z wyżej wymienionych czy działają samodzielnie? „Lost” skupi się przede wszystkim na grze dobra ze złem. Dopiero się okaże kto jest dobrym a kto złym. Być może niektórzy rozbitkowie będą zmuszeni do dokonania ostatecznego wyboru.

Ciekawą kwestią jest przywództwo Locke’a nad „Innymi”. Jaką rolę odegrają w nowym sezonie Ci ludzie?

CC: W najnowszym sezonie dowiemy się bardzo dużo na temat relacji i powiązań między takimi bohaterami jak Richard Alpert, John Locke, Charles Widmore oraz Ben Linus.

Czy pojawi się Marvin Candle?

DL: Owszem, ta postać będzie obecna w tym sezonie.

Jaką rolę odegra Charles Widmore?

CC: Będzie to jedna z najważniejszych postaci tej serii. Z pewnością zaintryguje wielu widzów.

Wiadomo, że Daniel Dae-Kim pozostał w serialu. Jaka będzie jego rola w tym sezonie?

DL: Nie możemy zdradzić, czy Jin żyje czy nie. Ważne jest to, że będzie się regularnie pojawiał w nowej serii.

CC: Nie chcemy wyjawiać kto jeszcze pojawi się w nowym sezonie. Prawda jest taka, że nie zdążyliśmy rozwinąć wszystkich wątków w poprzedniej serii. Chodzi nam o dokładniejsze pokazanie ludzi z frachtowca. Dlatego w tym sezonie można spodziewać się skupienia większej uwagi na między innymi Daniel’u Faraday’u

Jak przygotowany jest finał sezonu? Czy wszystko jest już dopracowane?

DL: Wszystkie części układanki znajdą swoje miejsce. Jednakże sezon 5-ty i 6-ty to zupełnie różne „puzzle”. Staramy się by nie popełniać błędów i nie wyjawiać widzom zbyt wielu informacji, tak by mieli możliwość spokojnego obejrzenia finału.