3×10 Tricia Tanaka is Dead

Tricia Tanaka is Dead – (ang. Tricia Tanaka nie żyje) dziesiąty odcinek trzeciego sezonu serialu telewizyjnego Zagubieni.

 • Pierwsza emisja: 28 lutego 2007
 • Data emisji w Polsce: 29 kwietnia 2007
 • Retrospekcje: Hugo „Hurley” Reyes
 • Reżyseria: Eric Laneuville
 • Scenariusz: Adam Horowitz oraz Edward Kitsis
 • Opis

  Odcinek, w którym Kate i Sawyer wracają na plażę, do reszty rozbitków. Kate ma zamiar wrócić po Jacka, który został z Innymi. W tym celu, na końcu odcinka, prosi Danielle o pomoc, informując ją jednocześnie, że osoba, która pomogła jej i Sawyerowi wydostać się z obozu Innych to córka Danielle, Alex. Podczas, gdy Hugo rozmawia z Charliem na plaży podbiega Vincent, który niesie w pysku trupią rękę z kluczykami. Hugo idzie za psem do dżungli. Ręka okazuje się należeć do zmarłego, który siedzi w furgonetce z logo Dharmy. Hugo mówi o znalezisku na plaży, a Jin, nie wiedząc dokładnie o co chodzi, postanawia pomóc mu w uruchomieniu samochodu. W środku znajdują piwo, co przyciąga także Sawyera. Sawyer uczy Jina angielskiego. Samochód udaje się odpalić (w tzw. międzyczasie dołączył także Charlie), dzięki popchnięciu go w dość stromą dolinę.

  Retrospekcje

  Retrospekcje znów dotyczą liczb, które Hugo uważa za przeklęte i dzięki którym wygrał na loterii. Jego ojciec wraca po parunastu latach, ze względu na swoją żonę i przy okazji stara się pomóc synowi przezwyciężyć myśli o klątwie dotyczącej liczb. W tym celu m.in. wynajmuje kobietę, by ta przeprowadziła fałszywy egzorcyzm i ‚zdjęła’ klątwę z liczb. Hugo jednak orientuje się, iż zabiegi ojca są fikcją. Tytułowa Tricia Tanaka była prezenterką telewizyjną, miała przeprowadzić wywiad z Hugo. Gdy weszła do zakupionej przez niego restauracji, uderzył w nią meteoryt. W wypadku ginie również operator kamery. Gdy Hugo wraca do domu – wypowiada zdanie (do swej matki): „Tricia Tanaka is dead”.

  Cytaty

  • Hurley: Dude that beer has been sitting there since Rocky III. Maybe even Rocky II. It’s probably poison by now. – (o piwie znalezionym w starym samochodzie) Stary, to piwo leżało tutaj od czasu Rocky III. Może nawet Rocky II. Teraz prawdopodobnie jest już zepsute.
  • Sawyer: Yeah? Well Skeletor seems to like it. Bottoms up! – Serio? Wygląda na to, że Szkieletorowi smakuje. Zdrowie!

  [Uderza puszką o czaszkę szkieletu] (w odcinku The Man Behind the Curtain okazuje się, iż jest to szkielet ojca Bena)

  źródło: Wikipedia