3×15 Left Behind

Left Behind – (ang. zostawić, opuścić) piętnasty odcinek trzeciego sezonu serialu telewizyjnego Zagubieni.

 • Pierwsza emisja: 4 kwietnia 2007
 • Data emisji w Polsce: 3 czerwca 2007 (AXN)
 • Retrospekcje: Kate Austen
 • Reżyseria: Karen Gaviola
 • Scenariusz: Damon Lindelof i Elizabeth Sarnoff
 • Opis

  Locke informuje Kate, że wraz z „Innymi” zamierza opuścić wioskę. Później do pomieszczenia, w którym przebywa dziewczyna zostaje wrzucony gaz usypiający – Kate traci przytomność. Budzi się w dżungli przykuta do Juliet. Kobiety zostają zaatakowane przez dymiącego potwora. Okazuje się, iż Juliet została porzucona przez „Innych” i że w celu przekonania Kate, iż jest w takiej samej sytuacji jak ona – sama się do niej przykuła. Udaje im się uciec przed dymiącym potworem za ogrodzenie wioski. Tam uwalniają Jacka i Sayida. Cała czwórka postanawia wrócić do obozu rozbitków. Sayid jest przeciwny, by Juliet szła z nimi.

  W obozie rozbitków Hugo informuje Sawyera, że grupa zastanawia się nad wygnaniem go z obozu. Hurley poleca Sawyerowi, by przed głosowaniem wkupił się w łaski pozostałych. W tym celu Sawyer stara się być miłym dla wszystkich: daje Claire koc, poluje na dzika wraz z Desmondem i zdobytym w ten sposób mięsem dzieli się z innymi. Przypadkiem dowiaduje się od Charliego, że grupa nie planowała żadnego głosowania dotyczącego wygnania go z plaży. Okazuje się, iż intencją Hugo było uświadomienie Sawyerowi, iż to on jest teraz liderem grupy, i że jako przywódca powinien okazywać innym ludziom więcej serca.

  Retrospekcje

  Kate jedzie do Iowa. Przypadkiem spotyka tam Cassidy, kobietę którą oszukał Sawyer. Cassidy pomaga Kate dotrzeć do matki. Matka Kate, nie wybaczyła córce, że zabiła swojego ojczyma. Oznajmia jej, że kiedy zobaczy ją następnym razem – wyda ją federalnym. Cassidy opowiada Kate o mężczyźnie, który ją oszukał – mówi także iż jest z nim w ciąży. Nie wyjawia jednak, iż jest nim Sawyer.

  źródło: Wikipedia