3×18 D.O.C

D.O.C. – (ang. Data Poczęcia (Date of Conception)) osiemnasty odcinek trzeciego sezonu serialu telewizyjnego Zagubieni.

 • Pierwsza emisja: 25 kwietnia 2007
 • Data emisji w Polsce: 24 czerwca 2007 (AXN)
 • Retrospekcje: Jin i Sun
 • Reżyseria: Fred Toye
 • Scenariusz: Edward Kitsis i Adam Horowitz
 • Opis

  Desmond Hume, Charlie Pace, Jin-Soo Kwon i Hugo „Hurley” Reyes są w dżungli. Zastanawiają się co zrobić z kobietą, którą znaleźli. Nieoczekiwanie pojawia się Michaił Bakunin (nie tłumaczy jednak jak udało mu się zmartwychwstać, bowiem został on zabity przez Locke’a w odcinku Par Avion). Walczy z Jinem. Kiedy zostaje obezwładniony obiecuje pomóc umierającej kobiecie w zamian za wolność. Robi jej drenaż. Rozbitkowie mimo oporów Charliego pozwalają mu odejść – zabierając mu uprzednio telefon, który ukradł kobiecie. Po odejściu Bakunina kobieta odzyskuje świadomość. Mówi Hurleyowi, iż to niemożliwe że on żyje – ponieważ wszyscy pasażerowie lotu 815 zostali znalezieni martwi.

  W tym czasie na wyspie Juliet Burke prowadzi Sun do bunkra – gdzie ustala za pomocą ultrasonografu wiek płodu. Okazuje się, iż dziecko Sun zostało poczęte przez Jina na wyspie. Juliet mówi Sun, iż wszystkie kobiety, które zaszły w ciąże na wyspie – umarły w drugim trymestrze.

  Retrospekcje

  Retrospekcje traktują o sytuacji Sun i Jina tuż po ich ślubie. Okazuje się, iż rodzice Jina żyją, zaś jego matka jest prostytutką. Kobieta ta szantażuje Sun. Każe jej dostarczyć 100 tysięcy dolarów w zamian za milczenie o przeszłości Jina. Sun bierze te pieniądze od ojca i wręcza kobiecie.

  źródło: Wikipedia