Nikki Fernandez

Nikki Fernandez fikcyjna postać z serialu Zagubieni. Była jedną z pasażerek środkowej części lotu 815 i po raz pierwszy ukazała się w odcinku Further Instructions. Większość czasu na wyspie spędziła w poszukiwaniu diamentów (wartych 8 mln $), które razem z Paulem ukradła Zuckermanowi, jej byłemu kochankowi przed tragedią. W odcinku Exposé została ugryziona przez pająka „Meduzę”, tak samo jak Paulo, co spowodowało, że została sparaliżowana na kilka godzin. W jej postać wcieliła się Kiele Sanchez.

Retrospekcje / Sezon 1-2

Przed katastrofą Nikki była aktorką, która przyjechała do Sydney, aby zagrać epizodyczną rolę w serialu Expose, reżyserowanym przez Howarda L. Zuckermana. Wiemy że była z nim i że on chciał się z nią ożenić. Jednak Nikki wiedziała, że reżyser ma dużo pieniędzy, chciała je zdobyć. Razem z nowym kucharzem Zuckermana Paulem otruła reżysera, zarwała kluczyk od skarbca z jego szyi i razem z kucharzem ukradła diamenty schowane w ruskiej matrioszce.

W dniu katastrofy w lotniskowym barze Nikki i Paulo popijając przeczytali z gazety że Howard nie żyje i że stwierdzono u niego zawał serca. Podczas gdy rabusie cieszyli się w barze pojawił się Boone i Shannon. Shannon bardzo chciała usiąść przy stoliku więc Boone zapytał Paula czy może pożyczyc krzesło znajdujące się obok Nikki. Paulo się zgodził, lecz Shannon natychmiast zmieniła zdanie i powiedziała, że już jej się nie chce siedzieć. Boone podziękował jednak Paulowi co Shannon skomentowała „może przestałbyś flirtować z facetami?”. Nikki wtedy zapytała Paula czy obieca jej że oni nigdy tak nie skończą.


podczas odcinka Pilot: Part 1

Po katastrofie Nikki szuka Paula lecz najpierw natyka się na Arzta i Boona. Gdy jednak w końcu odnalazła Paula od razu zapytała go gdzie jest torba z diamentami. Paulo powiedział, że nie wie. Nikki bardzo chciała ją odnaleźć.

podczas odcinka White Rabbit Podczas poszukiwań torby natknęli się na Ethana, który chciał im pomóc w poszukiwaniach torby. Myślał że szukają ubrań ale Nikki wyjaśniła mu że szukają czegoś innego i podziękowała, lecz odmówiła.

podczas odcinka Hearts and Minds

Później poszła do Dr. Arzta. Zobaczyła u niego wiele nowych i nieznanych gatunków pajęczaków i owadów. Nikki wzięła pierwszy lepszy słoik z pająkiem a Dr. Arzt powiedział że to jest pająk nazwany „Meduzą” i że to jest samica, a samica wypuszczając jad jest zdolna przywołać do siebie setki samców. Jad pająka powoduje takie zwolnienie akcji serca, że nawet lekarzowi trudno jest wyczuć puls. Powoduje także tymczasowy paraliż. Nikki poprosiła Dr. Arzta o mapę do miejsca w którym może byc torba. Arzt chętnie narysował dziewczynie mapę. Później Nikki i Paulo znaleźli samolot nigeryjskich przemytników narkotyków (który później znaleźli Boone i Locke) i stację Perła (którą później odkrył Locke i Eko) lecz ani tu, ani tu nie weszli.

podczas odcinka …In Translation

Kate sprzecza się z Arztem i Shannon o broń, którą znalazła w walizce w wodospadzie. Nikki słysząc coś o nowym miejscu pyta Kate gdzie jest ten wodospad, po czym udaje sie tam z Paulem w poszukiwaniu torby z diamentami. Każe mu zanurkować. Paulo nurkuje i odnajduje torbę, lecz gdy Nikki pyta czy coś znalazł mężczyzna odpowiada, że tylko martwe ciała. Nikki odchodzi, jednak Paulo nurkuje ponownie, by wziąć diamenty.

Sezon 3

W odcinku Further Instructions Nikki pojawia się pierwszy raz, kiedy Hurley mówi że nie ma Jacka, Sawyera i Kate, a John zapewnia że ich odnajdzie. – Further Instructions

Później widzimy ją kiedy zgłasza się do wędrówki do stacji Perła razem z Johnem, Desmondem, Sayidem i niechętnym Paulo. W stacji dziewczyna zauważa, że do czegoś muszą złożyć ekrany tam się znajdujące. To ona pierwsza dostrzega Mikhaila na telewizorze. – The Cost of Living

Po śmierci Eko widzimy ją na jego pogrzebie. Locke po przemówieniu wraca do obozu razem z Sayidem zostawiając w tyle Desmonda, Paula i Nikki. – I Do

Nikki i Paulo przygotowuja jedzenie, kiedy do obozy wraca Hurley z pytaniem „kto chce się trochę rozerwać i pomóc mu z nowo znalezioną furgonetką”. Nikki już chciała podsunąć mu na myśl jakiś pomysł, lecz widzimy jak Paulo pociąga ją za spodenki, co miało znaczyć żeby lepiej nic już nie mówiła. Później widzimy ją kiedy wita się z Kate i Sawyerem, którzy dopiero co przybyli do obozu od Innych. – Tricia Tanaka Is Dead

Nikki jest wśród ludzi, którzy pomagają przy przeniesieniu stołu ping-pongowego z bunkra. Mówi Sawyerowi,że „jego” rzeczy należą teraz do wszystkich, na co on odpowiada „A kim właściwie ty jesteś?”. Potem widzimy ja jak ogląda mecz ping-pongowy i kibicuje Hurleyowi. – Enter 77

Kilka dni później widzimy ją jak siedzi na plaży. Podchodzi do niej Paulo i razem rozmawiają, po czym mężczyzna mówi że przyniesie coś do jedzenia. Kiedy Paulo odchodzi Nikki dostrzega na piasku gumę nikotynową Paula. Orientuje się, że przecież guma była schowana w torbie, w której były również diamenty.

Później Desmond widzi jak Nikki podchodzi do Sawyera i chce od niego wyciągnąć broń. Mężczyzna nie chce jej dać broni. Kobieta dziękuje za nic i odchodzi, a Sawyer pyta „Kim ty właściwie jesteś?”.

Kilka godzin później Nikki zaciąga Paula do dżungli informując go, że znalazła diamenty. Gdy mężczyzna pyta gdzie, Nikki odpowiada, że tutaj i mówi mu żeby nie kłamał, że ona wie, że Paulo je ma. Kiedy mężczyzna powtórnie zaprzecza, dziewczyna nie zważając na nic rzuca na niego pająka „Meduzę”. Paulo z początku myśląc że to głupi żart, później dostrzega że coś się z nim dzieje. Zaczyna mu drętwieć ciało. Kiedy w końcu pada na ziemię Nikki zaczyna go przeszukiwać. Najpierw zaczynając od buta, kończąc na majtkach – tam właśnie znajduje diamenty. Paulo zaczyna przepraszać dziewczynę i tłumaczyć, że nie pokazał jej brylantów, dlatego że przestała by się nim interesować. W pewnym momencie zaczynają się zbiegać wszystkie samce pająka. Jeden z nich ukąsza Nikki w kostkę. Dziewczyna zaczyna uciekać. Po drodze zakopuje diamenty.

Przybiega na plażę, na której w ping-ponga grają Sawyer i Hugo. Nikki ostatkiem sił zdołuje powiedzieć „paraliż” (ang. paralyse), po czym pada martwo na ziemię. Hugo myśli że Nikki nie żyje. Hurley stwierdza, że powiedziała „Paulo kłamie” (ang. Paulo lies) i że trzeba odnaleźć Paula. Mężczyźni odnajdują Paula i widzą, że on także leży nieruchomo na ziemi. Postanawiają poszukać czegoś w ich rzeczach, lecz nie znajdują nic ciekawego prócz walkie-talkie, które jak sądzi Sawyer mieli Inni. W trakcie poszukiwań Charlie mówi Sun, że to nie Inni tylko on napadł na nią wtedy w deszczu. Podczas kopania grobu podejrzenia o śmierci Nikki i Paulo spadają na Sawyera. Sun podchodzi do niego i mówi Sawyerowi, że Charlie powiedział jej o napadzie na nią. Sun uderza Sawyera w twarz.

Podczas ceremonii pogrzebowej Sawyer rzuca diamenty na ciała. Następnie zaczynają razem z Hurleyem zakopywać Nikki i Paulo. W pewnej chwili Nikki otwiera oczy, ale nikt tego nie widzi. Wiadome jest jednak, że Sawyer i Hurley zakopali Nikki i Paulo żywcem. – Exposé

źródło: Wikipedia