Richard Alpert

richard alpert

Richard Alpert – postać fikcyjna, jeden z bohaterów serialu telewizyjnego Zagubieni, grana przez aktora Nestora Carbonella.

Doktora Richarda Alperta widzimy po raz pierwszy w retrospekcjach Juliet Burke jako pracownika korporacji Mittelos Bioscience prowadzącej badania nad płodnością w Portland (w stanie Oregon). Proponuje on Juliet pracę w Mittelos, ona żartując odpowiada, że mogłaby ją zaakceptować tylko wtedy, gdyby jej były mąż Edmund „wpadł pod samochód”. Wkrótce Edmund ginie potrącony przez autobus. Juliet rozpoznaje jego ciało. Nieoczekiwanie Alpert zjawia się w kostnicy z Ethanem Romem odrzucając odpowiedzialność za śmierć Edmunda namawia Juliet do podjęcia pracy w Mittelos. Okazuje się jednak, że miejscem, w którym ma pracować nie jest obiecywane Portland.

Juliet przyjmuje propozycje pracy. Po trzech latach pobytu na wyspie bez kontaktu z rodziną Juliet prosi Bena o możliwość rozmowy z siostrą lub chociażby jej zobaczenia. Za pośrednictwem łącza wideo w stacji „Płomień” może przez chwile obserwować swoją siostrę i jej małego synka przebywających w „Parku Arcadia”. Okazuje się, że jest tam także Richard, który obsługuję łącze.

W odcinku „The Man From Tallahassee” Alpert okazuje się być jednym z Innych. Ben Linus nakazuje mu „sprowadzić człowieka z Tallahassee”, z którym ma się zobaczyć John Locke. Jest obecny przy spotkaniu Locke’a z uwięzionym mężczyzną, który okazuje się być ojcem Locke’a – Anthonym Cooperem. Po tym jak Ben nakazuje Locke’owi zabić własnego ojca, Richard tłumaczy mu, iż Ben wie, że John tego nie wykona, chce go jedynie upokorzyć na oczach Innych

Alpert twierdzi, że Ben zazdrości Locke’owi uzdrowienia i denerwują go jego pytania dotyczące przywództwa Bena nad Innymi. Mówi, że Ben traci czas zajmując sie badaniem płodności u kobiet przebywających na wyspie, podczas gdy Locke jest przykładem innego, ważniejszego oddziaływania wyspy na ludzi.

Richard sugeruje Johnowi, że Sawyer może zabić jego ojca. Twierdzi, że James ma ku temu powody. Na dowód tego podsuwa Locke’owi akta dotyczące życia Sawyera, z których wynika, że Cooper przyczynił się do śmierci rodziców Jamesa Forda.

W odcinku „The Man Behind the Curtain” wychodzi na jaw, iż Richard jest jednym z pierwotnych mieszkańców wyspy, żyjących tam jeszcze przed przybyciem pracowników Inicjatywy DHARMA. Grupa ta przez członków Inicjatywy nazywana jest Tubylcami lub Agresorami.

Z jednej z retrospekcji Bena dowiadujemy się, że był on pierwszą osobą napotkana przez niego w młodości na peryferiach obozu Inicjatywy DHARMA. Młody Benjamin zwierzył mu się, że nienawidzi życia w społeczności Inicjatywy i chciałby się z niej wyrwać. Kilka lat później, dorosły już Ben sabotuje Inicjatywę ułatwiając Tubylcom atak na baraki. Po zabiciu własnego ojca – Rogera – Ben wraca do obozowiska. Okazuje się, iż wszyscy prawdziwi pracownicy Inicjatywy DHARMA zostali zagazowani przez Alperta i jego ludzi.

Interesujący jest fakt, iż po Alpercie nie widać upływającego czasu. Zarówno w czasie rzeczywistym jak i w retrospekcjach wygląda tak samo młodo, choć jest dużo starszy od Bena.

W odcinku „Cabin fever” widzimy go przy narodzinach locke’a!. 6 lat później odwiedza locke’a i poddaje go testewi z przedmiotami:john ma za zadanie wybrać który przedmiot już należy do niego. Oblewa go wybierając nóż.Wściekły Alpert pospiesznie wychodzi.10 lat później proponuje 16 letniemu Locke’owi wyjazd na obóz naukowy. John rezygnuje z niego ponieważ lubi sport a nie nauke.

źródło:Wikipedia