Wywiad z Damonem i Carltonem

W rozwinięciu bardzo ciekawy wywiad z producentami serialu.

__________________________________________________________________________________________________

Entertainment Weekly przeprowadziło wywiad z producentami serialu. W dalszej części spoilery, tylko dla tych, którzy nie oglądali jeszcze premierowego odcinka L AX.

 

 

Entertainment Weekly: Pomysł na flash sidewaye, a także pokazanie nam świata, gdzie lot 815 nigdy się nie rozbił – jak długo Wam to zajęło? Dlaczego chcieliście to zrobić?

Damon Lindelof: Już od kilku lat mieliśmy na uwadze, że końcówka sezonu o podróżach w czasie będzie próbą restartu. Wiedzieliśmy też, że widzowie mogą pomyśleć, że zaczniemy od nowa, albo powiemy, że to nie zadziałało i będziemy musieli kontynuować dalszą historię. Pomyśleliśmy : czy nie byłoby świetnie, gdybyśmy zrobili te dwie rzeczy na raz? Tak to się właśnie zaczęło.

Carlton Cuse: Pokazanie tylko jednej z tych opcji nie byłoby wystarczająco satysfakcjonujące. Od początku serialu bohaterowie mieli jakieś powiązania z innymi postaciami. Jedną z tych rzeczy, które chcemy pokazać w 6 sezonie to bohaterowie, którzy oddziałują na innych, nawet bez rozbicia się na wyspie. Oczywiście pytanie brzmi,  jak te dwie linie czasowe się ze sobą pogodzą. Fani, którzy nie oglądali serialu uważnie mogą uznać to za kompletne opowiadanie. Mogą oglądać tylko flash sidewaye, to zupełnie inna rzecz.  Jednak fani, którzy dogłębnie badają serial mogą je oglądać i porównywać z flashbackami mówiąc „O! To jest ciekawa różnica.”

DL: W czasie tych pierwszych pięciu minut premierowego odcinka, widzicie dwie rzeczy, których nikt się nie spodziewał. Pierwszą z nich jest obecność Desmonda na pokładzie samolotu. Zaś druga, to zatopiona Wyspa. Tym samym chcemy wam powiedzieć : „Boże błogosław rozbitków z lotu 815, są tacy samolubni – przez cały czas myśleli, że wyłącznym i jedynym skutkiem detonacji bomby, będzie ich samolot, który nigdy się nie rozbije. Nie mogą przestać myśleć o jednej rzeczy : „Jeśli zrobiliśmy to w 1977, co będzie tego skutkiem?”. Ich życie może się radykalnie zmienić. Miejcie oczy otwarte, wypatrujcie wszelkich różnic, których się nie spodziewacie. Niektórzy bohaterowie byli w Australii, a niektórzy nie.  Shannon przecież nie było w samolocie. Boone powiedział, że próbował ją sprowadzić. Jest więcej osób, których nie widzieliśmy. Gdzie jest Libby? Gdzie jest Ana Lucia? Gdzie jest Eko? Musicie nad tym się zastanawiać. W czasie, kiedy nasi bohaterowie założyli wersję : „Co jeśli?”, zapomnieli o innych skutkach zmiany czasu. My te rzeczy właśnie pokazujemy.

EW: Więc detonacja Jughead stworzyła nową linię czasową, tak? Czy jest to tajemnica, której rozwiązanie zobaczymy dopiero w 6 sezonie ?

DL: To tajemnica. Duża tajemnica.

CC: Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, że to będzie zagmatwane. Dla małego wyjaśnienia: archetypy postaci są takie same i to jest ważne. Kate nadal jest zbiegiem. Jeśli widzieliście filmik z Comic-Con teraz już wiecie, o co chodziło. Do tej historii inny był tylko sam scenariusz. Wysadziła w powietrze hydraulika, zamiast jej ojca. Takie różnice istnieją, ale to, kim są bohaterowie pozostaje takim samym. Jeśli jest to dla was zbyt mętne, po prostu oglądajcie flash sidewaye, aby dowiedzieć się czym dokładnie są.

EW: Czy istnieje jakiś związek między wyspą, a światem, który widzimy we flash sidewayach? Czy te dwie rzeczywistości będą biec równocześnie przez resztę sezonu? Czy połączą się ze sobą? Może jedna pójdzie na odstrzał ?

DL: Właśnie to pytanie w tym sezonie jest dla nas ogromnym ryzykiem. [Tu Damon wyjaśnia, że został zmieniony wydźwięk przejścia z wydarzeń na wyspie do flash sidewayów]”Jaka jest styczność pomiędzy tymi dwiema liniami czasowymi?” to główne pytanie tego sezonu. Nie używamy wyrażenia „alternatywna rzeczywistość”, bo nazywanie tak którejś z nich sugeruje, że jedna jest nieprawdziwa.

CC: Pytania, które nam zadajesz są właściwymi pytaniami. Czy to coś rozwiąże Czy jakoś to się to połączy? Czy te dwie linie czasowe będą ze sobą współistniały? Czy się przetną, skrzyżują? W tym momencie sezonu to dobre pytania.

DL: Bądźcie cierpliwi. Już nauczyliśmy widzów cierpliwości. W tym sezonie dostaniecie odpowiedzi dotyczące mitologii wyspy. Natomiast na odpowiedzi dotyczące relacji pomiędzy tymi dwoma światami trzeba będzie trochę poczekać.

EW: Czy Jughead naprawdę zatopił wyspę? Czy jest to możliwe, że postacie z flash sidewayów zostały złapane w pętlę czasową i muszą teraz się cofnąć w czasie, by zdetonować wyspę aby zachować ciągłość?

DL: Te pytania będą nam towarzyszyły w tym sezonie. Czy Jughead zatopił wyspę? Kto wie. Ale miejcie na uwadze stopę. Co przed nią widać? Wygląda to na nową wioskę Innych. Te wskazówki mogą pomóc wam określić, kiedy wyspa została dokładnie zatopiona. Zacznijcie o tym myśleć. W dalszych odcinkach, niektórzy bohaterowie mogą o tym rozmawiać. Ujmę to tak: Szósty sezon nie jest o podróżach w czasie. (dop.BenLinus: thank God!!) Opowiada o kolejnych sekwencjach, skutkach i o związku przyczynowo-skutkowym, próby zmiany przeszłości. W tym sezonie nie próbujemy utrzymywać paradoksalnych mitów i opowieści.

źródło : DarkUFO
tłumaczenie : BenLinus
SKOMENTUJ NEWSA!TUTAJ